Tuzcular Gıda ve İhtiyaç Maddeleri San. Tic. ve A.Ş.
"1930 `dan Günümüze..."

Eskişehir`in ilk ve lider gıda dağıtım firması olan TUZCULAR A.Ş.`nin kuruluşu, Cumhuriyet`in ilk yıllarına uzanır.Bu yıllarda iş hayatına testi imalatı ve hemen ardından kaya tuzunu incelterek paketleme işi ile başlayan Tuzcu İsa namı ile bilinen İsa Heperden ve Hafız İbrahim Erden; yeniliği, dürüstlüğü ve başarıyı bir yaşam felsefesi yaparlar.Firmanın büyümesi ve gelişimi ise İbrahim Erden oğulları Mustafa, Kemal ve İsmet kardeşlerin 1940`lı yıllarda işe el atmasıyla birlikte hız kazanır. TUZCULAR A.Ş., 1945`te Eskişehir de o dönemin izin verdiği en modern marketini Eskişehirlilerin hizmetine sunarlar. 1950`li yıllarda ise helva üretimini ve tuzun Eskişehir de ilk kez rafine edilmesini gerçekleştirirler.

TUZCULAR A.Ş., 1955 yılından itibaren de toptan gıda sektöründe bayilik almaya başlar. TUZCULAR A.Ş., 1965 yılında ilk bayilikleri olan Tamek Konserve Bayii`liğini alacak ve Tamek Gıda`nın 1 numaralı faturası TUZCULAR A.Ş.`ne kesilecektir. Sonraki yıllarda ise PEPSİ, PINAR gibi bugün dünya markası olan pek çok ürünün bayiliği alınır.

1980`li yıllara gelindiğinde TUZCULAR Kollektif Şirketi, Anonim Şirkete dönüşerek gelişimini hızlandırır ve Eskişehir Estim Toptancılar Sitesinde modern bir depo kurulur. TUZCULAR A.Ş. bugün; yaklaşık 3.000 m2 açık ve toplam 5.000 m2 modern raf sistemli kapalı alan depoları ile 50 adetlik araç filosu ile 100`ü aşkın eğitimli, tecrübeli ve güleryüzlü personeli ile günde yaklaşık 1.000 noktaya hızlı ve güvenli bir şekilde dağıtımını gerçekleştirmektedir. Yönetici kadrosu ise gelişimi, büyümeyi hızla devam ettiren 4. kuşak olmaktan gurur duyan Kamil Erden, Tahir Erden, Tarık Erden ve Metin Erden`den oluşmaktadır. TUZCULAR A.Ş. gelişimini ve büyümesini hızla sürdürecek, müşterilerine her zaman en modern hizmeti vermeye devam edecektir.

Güncel Haberler
 Faydalı Bilgiler
    Eskişehir
 • 28.09.2017 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

  İ L A N

  TUZCULAR GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN

     Şirketimizin 2016 yılı faaliyetleriyle ilgili Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıdaki gündemleri görüşmek üzere 28.09.2017 Perşembe günü saat 14.30 da şirket merkezimizin bulunduğu Estim Toptancılar Sitesi 7.ci Cadde G Blok No:8-9 Eskişehir adresinde yapılacaktır. Yönetim kurulunun faaliyet raporu ile Bilanço ve Kâr-Zarar hesapları, genel kurul toplantısından en az onbeş gün önce şirket merkezinde pay sahiplerinin incelenmesine hazır bulundurulacaktır. Sayın ortaklarımızın teşriflerini bekleriz. Bizzat katılmanız mümkün olamadığı takdirde usulüne uygun düzenlenmiş vekaletnamenizi havi temsilcinizin iştirak ettirilmesi hususunu rica ederim.

  Saygılarımla

  Kamil ERDEN

  Yönetim Kurulu Başkanı

  GÜNDEM:

  1-Açılış,Genel Kurul Başkanlık Divanının seçimi, Saygı duruşu

  2-Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarının genel kurul adına imzalanması hususunda yetki verilmesi

  3-2016 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu’nun okunması, müzakere edilmesi ve onaylanması.

  4-2016 yılı hesap dönemine ilişkin Bağımsız Denetim Rapor özetinin okunması.

  5-2016 yılına ait bilanço ve gelir tablosu hesaplarının okunup açıklanması, müzakeresi ve tasdik edilmesi.

  6-Yönetim kurulu üyelerinin ibra edilmesi

  7-Yönetim kurulu üyelerine ait oturum ücretlerinin tespiti

  8-Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde 2017 yılı hesap ve işlemlerinin denetimi için Yönetim Kurulu’nun Bağımsız Denetçi seçimi ile ilgili önerisinin görüşülerek karara bağlanması,

  9-Dilek ve temenniler.

  » Detaylar..
 • 26 Kasım 2016 tarihli Yönetim kurulu toplantı gündemi İ L A N TUZCULAR GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINDAN Şirketimizin 22.10.2016 Tarihinde T.T.K’nun 420.ci maddesi gereği azınlık pay sahiplerinin talebi gereği ikmal edilemeyen 2015 yılı faaliyetleriyle ilgili Olağan Genel Kurul Toplantısı aşağıdaki gündemleri görüşmek üzere 26.11.2016 Cumartesi günü saat 14.00 de şirket merkezimizin bulunduğu Estim Toptancılar Sitesi 7.ci Cadde G Blok No:8-9 Eskişehir adresinde yapılacaktır. Sayın ortaklarımızın teşriflerini bekleriz. Bizzat katılmanız mümkün olamadığı takdirde usulüne uygun düzenlenmiş vekaletnamenizi havi temsilcinizin iştirak ettirilmesi hususunu rica ederim. Saygılarımızla; Kamil ERDEN - Tahir ERDEN Yönetim Kurulu Başkanı - Yönetim Kurulu Başkan Vekili GÜNDEM: 1- Açılış,Genel Kurul Başkanlık Divanının seçimi, Saygı duruşu 2- Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarının genel kurul adına imzalanması hususunda yetki verilmesi 3- 2015 yılına ait yönetim kurulu faaliyet raporun okunup açıklanması ve müzakere edilmesi. 4- 2015 yılına ait bilanço ve gelir tablosu hesaplarının okunup açıklanması, müzakeresi ve tasdik edilmesi. 5- 2015 yılı kâr’ı hakkında karar verilmesi 6- Yönetim kurulu üyelerinin ibra edilmesi 7- Yönetim kurulu üyelerinin seçilmesi 8- Yönetim kurulu üyelerine ait oturum ücretlerinin tespiti 9- Türk Ticaret Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde 2016 yılı hesap ve işlemlerinin denetimi için Yönetim Kurulu’nun bağımsız denetçi seçimi ile ilgili önerisinin görüşülerek karara bağlanması, 10- Dilek ve temenniler. » Detaylar..
 • Duyuru Takibi Sitemiz ile ilgili duyuruları bu alandan takip edebilirsiniz.

  » Detaylar..
Tüm Duyurular +
Eskişehir için 5 günlük hava tahmini
ESKİŞEHİR

  ALIŞ SATIŞ
DOLAR
EURO