Eskişehir’in İlk ve lider gıda dağıtım firması

Hakkımızda

Previous
Next

1930'dan Günümüze

Eskişehir`in ilk ve lider gıda dağıtım firması olan TUZCULAR A.Ş.`nin kuruluşu, Cumhuriyet`in ilk yıllarına uzanır. Bu yıllarda iş hayatına testi imalatı ve hemen ardından kaya tuzunu incelterek paketleme işi ile başlayan Tuzcu İsa namı ile bilinen İsa Heperden ve Hafız İbrahim Erden; yeniliği, dürüstlüğü ve başarıyı bir yaşam felsefesi yaparlar. Firmanın büyümesi ve gelişimi ise İbrahim Erden oğulları Mustafa, Kemal ve İsmet kardeşlerin 1940`lı yıllarda işe el atmasıyla birlikte hız kazanır. TUZCULAR A.Ş., 1945`te Eskişehir de o dönemin izin verdiği en modern marketini Eskişehirlilerin hizmetine sunarlar. 1950`li yıllarda ise helva üretimini ve tuzun Eskişehir de ilk kez rafine edilmesini gerçekleştirirler.

Bayilikler

TUZCULAR A.Ş., 1955 yılından itibaren de toptan gıda sektöründe bayilik almaya başlar. TUZCULAR A.Ş., 1965 yılında ilk bayilikleri olan Tamek Konserve Bayii`liğini alacak ve Tamek Gıda`nın 1 numaralı faturası TUZCULAR A.Ş.`ne kesilecektir. Sonraki yıllarda ise PEPSİ, PINAR gibi bugün dünya markası olan pek çok ürünün bayiliği alınır. Günümüzde 50’nin üzerinde ulusal ve uluslararası markayla işbirliği yapan saygın ve köklü bir değer haline gelmiştir.

1980`li yıllara gelindiğinde TUZCULAR Kollektif Şirketi, Anonim Şirkete dönüşerek gelişimini hızlandırır ve Eskişehir Estim Toptancılar Sitesinde modern bir depo kurulur. TUZCULAR A.Ş. bugün; 6 farklı lokasyonda bulunan yaklaşık 10.000 m2 modern raf sistemli kapalı alan depoları, 100 adetlik araç filosu ve 200`ü aşkın eğitimli, tecrübeli ve güleryüzlü personeli ile yaklaşık 10.000 noktaya hızlı ve güvenli bir şekilde dağıtımını gerçekleştirmektedir. 

Yönetici Kadromuz

Yeni çağın gereklerine uygun bir şekilde teknoloji yatırımlarını arttıran ve internet altyapısını güçlendirme başlayan firma, şirket bünyesinde aktif görev almakta olan 4. ve 5. kuşak üyeleri Uğur Erden, Dağhan Erden ve Yiğit Erden ile birlikte yeni projeleriyle yoluna kararlılıkla devam ediyor.
Scroll to Top